Az üzleti angolórák témakörei
2011 szeptember 4. | Szerző: angolgazdasagi
Az általános angolórák tematikájával szemben az üzleti angolórák témakörei speciálisak és többnyire az alábbi területeket foglalják magukban:
1. Üzleti kommunikáció írásban – Written business communication
2. Üzleti kommunikáció szóban – Spoken business communication
3. Önéletrajzírás, állásinterjú – CV writing, job interview
4. Vállalati struktúrák – Corporate Structures
5. Munkaerő-toborzás – Recruitment
6. Vezetési stílusok – Management Styles
7. Reklám és marketing – Advertising and Marketing
8. Kiskereskedelem – Retailing
9. Bankszektor – Banking
10. Nemzetközi kereskedelem – International Trade
11. Biztosítás – Insurance
12. Vállalati arculattervezés és stratégia – Corporate Identity and Strategy
13. Tőzsde – Stock Exchange
A fenti témák mellett persze más területek is szóba kerülhetnek. A leghatékonyabban elsősorban magánóra keretében lehet tanulni, melynek előnyei:
– lehetőség van egyéni kérések figyelembevételére,
– nem kell másokhoz alkalmazkodni, így a saját tempódban haladhatsz,
– a tanárral együtt alakíthatod ki a személyre szabott órákat órák tematikáját,
– az órák időpontját rugalmasan, a saját időbeosztásodhoz igazodva választhatod ki,
– nem kell feltétlenül az órákat “látogatnod”, Skype-on keresztül is tanulhatsz!
Látogasd meg a www.angolgazdasagi.hu oldalt és tájékozódj a lehetőségeidről!
Az Első Hölgy egy kissé bogaras, avagy flúgos történetek First Ladykről
2014 február 8. | Szerző: angolgazdasagi
És íme a girl power pillanata elérkezett: csak nem képzeltétek, hogy beérjük az elnökökkel, amikor a feleségeik sokkal szaftosabb anyagot szolgáltatnak? Egyesek persze csak aprókat botlottak, mintegy sztepptáncot lejtve a történelem színpadán, mások viszont estek-keltek, vagy akár fekve is maradtak.
Hands-on approach
A sztepptáncosnők sorát Louisa Adams (elnökné 1797-1801 között) nyitja, aki hárfatudásához kevésbé emelkedett foglalatosságokat is társított; selyemhernyót tenyésztett a Fehér Házban, mert … mért ne?
Szintén a flepnin innen volt még Lincolnné (1861-1865) is, bár csak egy hangyasasszéval. A Fehér Házban ő tartotta az első szeánszokat, ami talán arra utal, hogy az evilági társasági élet nem elégítette ki. A médiumok a Vörös Szobában igyekeztek szellemeket toborozni az izgalmakra vágyó Első Hölgy kedvéért.
Ma megint rossz sora lenne (dohányzásra kijelölt terület a Fehér Ház alatti bunkerben, háromfogú emberek látványa a cigis dobozon, stb.), de saját kora se kényeztette el éppen Taftné asszonyságot. Férje 1909-1913 között volt bentlakó az elnöki vityillóban, ő pedig egyfolytában vetette rá a rossz fényt (mit vetette, reflektorozta!). Cigarettázott, autót vezetett és még a visszaemlékezéseit is kiadta.
Fehér Házból sárgaházba
Mary Lincolnt már emlegettem, de tudott ő igazán flúgos futamot is produkálni. Olyat, aminek a végén be is utalták egy csöndes és eldugott sárgaházba. Mindez férje halála után történt, és rokonai elég hamar kiszabadították az ápolók gyengéd öleléséből, de azért ez nem várt fordulat egy First Lady életrajzában.
Nancy, a jósok patrónája
Miután Ronald Reagant kevés híján lepuffantották, Nancy (1981-1989) semmit sem akart a véletlenre hagyni. Szerzett egy asztrológust, aki szebbnél szebb táblázatokban mutatta ki, mikor léphet az elnök a nyilvánosság elé, mikor, hol és hogyan tehet eleget kötelességeinek. Tán még a csillagháborús tervezet ötlete is onnan származott, hogy Ronald rosszul tűrte, hogy csillagon rángatják.
Írhatnék persze még számos flúgos történetet, de akkor hol marad a nevelő célzat? Tessék szépen elolvasni a maradék sztorikat az angol forrásmunkákban! (Ja, és előtte meg lehet tanulni nálunk angolul.)
Oldal ajánlása emailben
X